Co to vlastně regresní terapie je?

Vítejte na mojí internetové stránce. Ráda bych vás seznámila se zajímavou metodou, pomocí které se můžete zbavit spousty svých problémů.

Regresní terapie je velmi účinná metoda, která vás může zbavit mnoha potíží. Vychází z principu, že každý problém má příčinu. Když příčinu odstraníme, problém zmizí. Pokud je příčina v traumatech z minulosti, regresní terapie jej vyřeší. Jestliže je příčina jiná, např. momentální fyzické poranění, je potřeba hledat pomoc jinde. Například se zlomenou nohou na úrazovku. Terapie probíhá tak, že klient i terapeut sedí naproti sobě, klient má zavřené oči, aby se dobře soustředil a terapeut jej vede k tomu, aby si slovně „procházel“ situace, ve kterých se jeho potíže nacházejí (např. bolest hlavy), a které si běžně pamatuje. Tím se navodí asociace, které klienta dovedou k jedné či více událostem, kde se příčina nachází (např.úraz hlavy v dětství). Poté tuto příčinu společně, s velkou dávkou trpělivosti zpracují, až bolest zcela odezní. Pokud je příčin více, postupuje se dále stejným způsobem. Celé sezení probíhá při vědomí, klient si vše pamatuje a má pod kontrolou. Hypnózu nevyužívám. Některé příčiny nacházíme v tomto životě, jiné v předchozích existencích.

Ráda bych oslovila ty, kteří zatím o regresi nemají představu, a samozřejmě i ty zkušenější.

Jak si vybrat vhodného terapeuta?

Informace jak si vybrat vhodného terapeuta a nepadnout přitom do rukou šarlatána naleznete zde.

Důležité upozornění:

Pokud se budete domlouvat na sezení, přesvědčte se o tom, zda terapeut provádí čistou regresi, přesněji hlubinnou abreaktivní psychoterapii. Existuje totiž spousta „terapeutů“, kteří deklarují, že se zabývají regresí, ale díky tomu, že zavádějí do léčby prvky jiných směrů, výsledků nedosahují. U klientů spíše působí zmatky a zhoršení problémů. Dbejte o své zdraví. Přečtěte desatero v odkazu výše, které vám může pomoci. Spoléhám na vaši intuici a váš rozum.

Odborný pohled

První možnost je v podobě teorie Ing. Andreje Dragomireckého. Jedná se o precizní výklad, který vysvětluje podstatu. Pro získání přehledu o teorii vás odkážu přímo na internetovou stránku Ing. Dragomireckého www.dragomirecky.cz. Na téže stránce je možno získat také přehled o literatuře, týkající se dané oblasti. Rovněž zde najdete informaci o občanském sdružení pod názvem Česko-slovenská společnost pro hlubinnou abreaktivní psychoterapii. Jejím cílem je podpora společných zájmů a výchova nových odborných sil.

Laický pohled

Stalo se vám, že vás začala někdy bolet hlava, noha, rameno…? Vzali jste si nějaký prášek a na chvíli byl klid. Někdo vám radil - to je tlakem, bude bouřka, to je revma, máš moc starostí… Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vás bolí pořád pravá noha nebo levé ucho? A proč ostatní ve stejných situacích nebolí? Odpověď na tyto otázky vám může dát regresní terapie. Umožní vám zpracovat problém tak, aby vás v budoucnu neobtěžoval. Že by to bylo opravdu tak jednoduché? V podstatě ano.

Ing. Dalimila Valdová, dalina@regrese.cz